HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 17 Dets 2017, 02:18

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 04 Dets 2010, 14:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere! Ajaloo tõepärase jäädvustamise eesmärgil vajan järgmisel aastal raadiojaama "Angara" ja lintmagnetofoni "Majak 202/204". Seadmed ei pea olema töökorras, aga välisilme on vajalik originaalina näitamiseks. Peale eksponeerimist tagastan aparaadi omanikule või leiame mingi muu lahenduse muuseumisse jätmiseks. Palun saatke mulle ettepanekud (teated) privaatsõnumit või e-maili es6pz@hot.ee kasutades.

73! Aadu

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Dets 2011, 18:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Senini on "Angara" puudu, ehk kellegil vedeleb kuskil?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 09:55 
Eemal

Kas seda Majak-205 siis tahad või mitte, mis PS-il teemaks oli :?: Kui ei, siis pakun soovijatele.

Aadu, mis Sa arvad, võtame Sinuga ükskord "käest kinni" ja jalutame sinna Toomemäele. Ma panen Andruse juurde aja kinni ja teeme ühe jutu teemal: miks pole meeles peetud (minu teada) mitte ühtegi Eesti Raadioamatööri, kes omal ajal, rind paljas, ambrasuuri ette viskuma olid nõus! Sa peaks ka neid mehi nii siin kui seal mäe otsas häste tundma ja majas orienteeruma (mina võin kogemata hoopis WC-sse sattuda seal), pole varem käinud. Munamäe tornis sain Andrusega juhuslikult küll kokku, aga nendeks teemadeks aega polnud kahjuks. Ja siis olin ma veel paras sitapüks, mitte raadiumiis.
Jäädvustame ajalugu!!
Mes arvad???
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 10:26 
Eemal
Kasutaja avatar

President vastas mulle ükskord umbes nii : "Kahjuks mul puuduvad andmed nende meeste tegudest, püüdke seda tõestada, siis arutame edasi.."
Praegu valmistatakse ühte kodulehte, kus on ka raadioamatööride teod nähtavad - kuuldavad ja ühes muuseumis alustasin püsiekspositsiooni ettevalmistamist rahvarindest kuni taasiseseisvumiseni. Raadioamatööride teod saavad seal olema tõestatud Balti ketis, 1991.a. jaanuarikriisis ja augustiputšis osalemisega. Ajaloo jäädvustamine (ka läbi asjade) on vajalik ja annab noortele (kõigile) mingigi ettekujutuse olnust. Tegin hiljuti mitu üleskutset selles ürituses osalemiseks, aga seekordne ainuke vastukaja on tulnud Sinult, Einar. Tänud!
Nagu ütlesin, oota oma "Majakiga" veidi aega. Mul on hetkel põhiline teada, milliseid seadmeid (materjale) on võimalik kasutada uues ekspositsioonis ja seda ei otsusta ma ainuisikuliselt, vaid koos muuseumirahvaga.

Meediaga suhtlemisel on tegelikult lood keerulised. Ajakirjanik haarab esimesest huvitavast faktist kinni ja takerdub selle külge. Olen aastaid tõestanud, et Pirita Teletorni aparatuur tehti 21.augusti 1991.a. varahommikul "külmaks", isegi alajaama fiidrid olid välja lülitatud, aga ikka aastast-aastasse aetakse jama, et "kõigele vaatamata saated ei katkenud!" Tänavu alles revideeriti neid ulmelugusid.

Teine, minu jaoks väga oluline probleem on koguaeg olnud N.L. dessantlaste vastane elektroonne sõda. Olen alati rääkinud, et põhisegamine ei toimunud Toompea lossist, vaid kuskilt teisest asukohast. Toompea loss kasutas oma tehnikat ainult siis kui siirduti lühilainele, aga põhiline tegevus käis kogu aeg ju 30 - 40 mhz! Nii olen sunnitud pidevalt müüte murdma ja õnneks tänavu Eesti Sõjamuuseumis olen olnud ise näituse "Vabaduse teel" giidiks väga paljudele prominentidele, raadioside asjatundjatele, sõjaväelastele, ajaloolastele jne. Vahetult sündmustest rääkides on olnud võimalus tõde inimestele edastada ja tõstata arutelu.

Tegelikult on raadioamatööre veidi tunnustatud küll, otsi üles ja loe ca 2005/2006 aastatest pärinevaid foorumite teateid.
Lisaks on huvitav, et päris suured maailmas tuntud väljaanded on saanud "maigu suhu" eesti raadioamatööride poolt tehtust. Iseasi on muidugi see, kuidas nad seda mõistavad ja kirjutavad..., aga arvan, et iga kirjutisega jõutakse tõele lähemale ja igasugune reklaam on kokkuvõttes vajalik. Minu teada viimane üllitis on: http://www.hot.ee/aasa/LPL_1211.pdf

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 20:52 
Eemal
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Minu teada viimane üllitis on: http://www.hot.ee/aasa/LPL_1211.pdf

Segadus võib ka siis tekkida, kui ei vaadata asju lugejate vaatepunktist ja arusaamise tasemelt. Näiteks selle sama brožüüri viimane pilt - selle allkirjast võib jääda mulje, et see üks õnnetu P-105 nüüd segaski kogu dessantväelaste side ära. Nii need väärarusaamad ja müüdid tekivadki.

"Amateur radio enthusiast Aadu Jõgiaas holds the machine he used to block military commands during the Soviets’ attempted
invasion in 1991"

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 21:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Täiesti eelkirjutatuga nõus, kuigi seda riistapuud tutvustati neile kui ühte Tallinna interliikumise käes olnud jaamadest! Hi!
Ainult üksinda Dvigatelis oli neid tsiviilkaitse tarbeks ca 200 - 300 tükki, lisaks veel teised suurettevõtted. Minu mäletamist mööda sai neile kindlasti näidatud ka seda P - 123 - e, millega tegelikult segati, aga avaldati ainult selline pilt.

Viimati muutis es6pz, 19 Dets 2011, 21:49, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 21:49 
Eemal

Kas sa oled Angara juba saanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 21:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Kõige suurem vajadus ongi "Angara" ja P - 158 järgi. Nende saamise korral oleks võimalik kevadel autentne Toompea Sidekeskus püsiekspositsioonina uuesti avada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 21:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu mõte oleks endine - asjaosalised võiksid selle ajaloo siia ise kirja panna, nii nagu igaüks seda läbi oma silmade nägi ja mäletab. Sedasi jäävad vahelt ära ajakirjanikud ja kõik muud erinevad huvid. Seda kõike puhtalt järeltulevatele põlvedele meenutuseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2011, 22:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Suvises QTC oli kirjutis neist aegadest ja järgmises numbris ilmub selle järg. Mõte, et igaüks kirjutab ei ole paha, aga olles viimase 6 - 7 aastaga teinud ca 2000 intervjuud 1990/1991 aastatest olen jõudnud arusaamisele, et kahjuks mäletatakse ühte ja sama väga erinevalt ja detailides eksitakse kohutavalt.
Teine probleem on veel, too oli väga ohtlik aeg ja kas - või lühiajalise putšistide võidu korral me praegu enam neid memuaare ei kirjutaks. Kõik nõupidamised (ka peaministri või riigiministriga) ei leidnud mitte mingil moel jäädvustamist. Konspiratsioon oli äärmiselt oluline ja isegi salajase töögrupi sees me ei rääkinud üksteisele oma valdkonna detailidest, vaid teadsime ainult üldpilti. Isegi Piirivalve ülem ei teadnud Toompea Sidekeskuse üksikasju ja võimalusi, kuigi olin temale otse alluv, sama oli olukord ka peaministriga. Ülesanne oli antud ja neid ei huvitanud lahendused.
Persoone hoidsime eriti salajas, seda kuni NATO-sse ja Euroliitu astusime.
Tegelikult tehti kohutavalt palju salajasi ettevalmistusi, millest teadis enamasti ainult 1 - 2 inimest. Tervikpilti ei olnud aga mitte kellegil!

Viimati muutis es6pz, 20 Dets 2011, 19:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 19:26 
Eemal
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Suvises QTC oli kirjutis neist aegadest ja järgmises numbris ilmub selle järg. Mõte, et igaüks kirjutab ei ole paha, aga olles viimase 6 - 7 aastaga teinud ca 2000 intervjuud 1990/1991 aastatest olen jõudnud arusamisele, et kahjuks mäletatakse ühte ja sama väga erinevalt ja detailides eksitakse kohutavalt.
...
Tervikpilti ei olnud aga mitte kellegil!

Seepärast ongi hea siia igaühe memuaarid kirja panna, et üks mäletab üht, teine teist, kolmas mäletab kolmandat erinevalt jne. Omavahel saate mälestused klappima panna, sest - 20 aastat on möödas, kuid tervikpilti pole veel senini. Seda tervikpilti on aga hädasti vaja, eelkõige pealekasvavatele raadioamatööridele. Vabandust, kuid meile igaühele võib iga päev jääda viimaseks ja siis ei pane enam keegi asju kirja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2011, 09:35 
Eemal

Kui keegihakkab kunagi neid faktidel põhinevaid memuaare kirja panema, Aadu, Sina ehk ilmselt, siis kõige muu kõrval võiks olla ainult kasvõi üks kord mainitud üks mees, kellest tookord Eestil sõltus kõik. Boris Jeltsin. Tookord sai Eestile "saatuslikuks" Boris.
Märkige ka see palun kusagil ära.
See oleks pikk lugu ja ma ei hakka seda siinkohal kirja panema. Usun, et see on kusagil ka juba olemas.
73! Tulemusterikast päeva lugejale.

/Aadu, tänana komplimendi eest, et Sa eelpool mindki tänapäeva noorte hulka nagu lugesid. 1952. Aga mul on tõepoolest õnn olla olnud kogu senine elu noorte keskel ja poiskene kipub jääma poiskeseks ... mehearu pähetulekut oleks minu puhul ehk liiga palju loota./

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2011, 10:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on 28 CD + DVD-d täis nende aegade mälestustega ja praegu on reaalne võimalus uuest aastast senine ajalooalane töötegemine tõsta uuele tasemele, sest on avanemas võimalus kasutada paremaid tehnilisi vahendeid ja tööruume.

Kunagi olen siiski vähemalt ühe loo Boris Jeltsinist avaldanud:
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=38418033
http://www.eesti.ca/index.php?op=articl ... leid=31011

Temast olen samuti ka koolitundides ja muudel avalikel esinemistel korduvalt rääkinud. Tänase päeva puhul on paslik meenutada ühte nüüd juba veidi üle kahekümne aastast lugu (pole võimatu, et olen sellest kuskil juba kirjutanud): "NSVL asutajad on Venemaa, Ukraina ja Valgevene. 1991.a. detsembri teisel nädalal (mälu järgi 08.12.1991) olid nende riikide esimesed mehed, eesotsas B. Jeltsiniga koos Valgevene metsade keskel Belovežjes, kus ilmselt pruugiti... ja mõeldi tulevikule. Igatahes jõudsid nad otsusele lõpetada Nõukogude Liidu tegevus ja seejärel helistasid Bushile(seenior), et "me siin kolmekesi otsustasime liidu laiali saata" Bush-i huvitas ainult, kellele jääb aatomirelv ja kuuldes, et ainult Venemaale, andis asjale "dobro". Seejärel helistati "Gorbale", keda teavitati samast. Miša oli kohe öelnud, et see ei lähe läbi, Bush on kindlasti vastu, aga kolmikul oli "trump" tagataskus ja Gorbatsovil ei jäänud muud kui nõustuda. Nii esineski president Mihhail Gorbatšov meie jõulupühade aegu (25.12.1991) Kesktelevisioonis ja teatas NSVL tegevuse lõpetamisest.

Viimati muutis es6pz, 22 Dets 2011, 09:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2011, 13:06 
Eemal
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Nii esineski president Mihhail Gorbatšov meie jõulupühade aegu (25.12.1991) Kesktelevisioonis ja teatas NSVL tegevuse lõpetamisest.

http://www.youtube.com/watch?v=K0EBM_YEKB4

http://www.youtube.com/watch?v=bZXe4xZdGlE

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Jaan 2012, 19:11 
Eemal

http://www.youtube.com/watch?v=r4KsyNp2 ... r_embedded

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]