HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 23 Sept 2018, 12:30

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 11 Aug 2009, 22:29 
Eemal

Minulgi on selle programmi peale mitu halli juukse- ja habemekarva juurde tekkinud. Seniavastatud nurinad:

<NURIN>
  • Lokaatorite sisestamisel otse lahtrisse pirtsutas programm enamustel kordadel. Kogemata avastasin, et kui minna enne ENTER klahvi vajutamist lokaatori kastist nooleklahviga korraks lahtri võrra alla ja kohe tagasi, siis ei nurisetud vigase lokaatori üle.
  • Kellaaegadega on programmil pahasti. Minu juba salvestatud logi avamisel on toimunud tore "ajateisendus" 2059-st on saanud 20:09. Seejuures lubatakse 2059 kenasti sisestada (ja kooloni vms eraldaja olemasolu ei nõuta või vähemalt ei kontrollita). Minul side kellaaega logifailis kirjas ei olnud.
  • Nagu Tarmo juba kirjeldas, on punktiarvestusega lood mädad. Jama on ka juba toimunud võistluse andmete sisestamisega - tundub, et jooksva aasta võistlust ei saa enam tegelikult sisestada.
  • Sidede sisestamisaknas ei saa ridade vahel üles-alla liikuda (st. saab nende viimaste vahel, mis parajasti ekraanile mahuvad).
  • Salvestamine ADIF-failiks ei töötanud, tulemuseks oli ikka EDI fail.
</NURIN>

Kel huvi, siis CGLog2 v2.6b töötab kenasti Wine all, tõenäoliselt tuleb Visual Basicu vms tugi lihtsalt winetricks nimelise utiliidi abil juurde paigaldada.

Teisalt on mul tekkinud küsimus - miks mitte lisada (kõigi!) Eesti võistluste tuge N1MM sisse? Too logiprogramm töötab väga kenasti ning seda arendatakse/parandatakse-parendatakse väga aktiivselt.

Minu lahendus oli selline: CQLog2 .edi faili lugesin CSV-na OpenOffice Calci, kustutasin mittevajalikud tulbad ning lisasin minuarust ADIF-failis pea kohustusliku tulba e. side kellaaeg. Salvestasin tolle viisakaks tehtud faili jälle CSV failina, mis oli kujul:

20090808 1607 ES9XYZ 59 001 KO99ZZ 59 055 KO01AA FM 145.425

Sellise tekstifaili löristasin Linuxi utiliidiga 'cat' programmi 'awk' sisendisse:
cat logifail.csv | awk '{print "<QSO_DATE:8>"$1, "<TIME_ON:4>"$2, jnejnejne, "<FREQ_RX:7>"$11, "<EOR>"}'

$1, $2 jne on CSV-faili tulpade järjekorranumbrid, nende ette kirjutatud nurksulgudes "asi" on standardne ADIF-faili väljatüüp. Seda tuleb ise jälgida, millisele tulbale milline tüüp ette kirjutada.

Tulemusena tekkis peaaegu valmis ADIF-fail, milles tuli tekstieditoriga täpsustada side kutsungi ja moodi väljade pikkust (ES9Q vs. ES4ABC/0 (4vs8 ning SSB vs. FM (3vs2) ) ja lisada oma maitse järgi faili algusesse päiseread ja märgend <EOH> (end of header).

Kokku võttis selline CSV-failist (loe tabelarvutusprogrammi failist) 38 sidet sisaldava ADIF-formaadis logifaili tekitamine aega umbes 5 minutit, kolm neist kulus vajalike ADIF-faili märgendite välja otsimisele ja üks ADIF-failis väljade pikkuste korrigeerimiseks. Ehk on sellest kogemusest teistelegi abi :-)

Ahjaa.. utiliidid cat ja awk peaksid olema saadaval ka Windowsi käsurearežiimi jaoks, tarkvarapakettides "GNU utilities for Win32" või "Unix Utils for DOS".

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Aug 2009, 22:55 
Eemal
Kasutaja avatar

ES5TF kirjutas:
<NURIN>
  • Lokaatorite sisestamisel otse lahtrisse pirtsutas programm enamustel kordadel. Kogemata avastasin, et kui minna enne ENTER klahvi vajutamist lokaatori kastist nooleklahviga korraks lahtri võrra alla ja kohe tagasi, siis ei nurisetud vigase lokaatori üle.
  • Kellaaegadega on programmil pahasti. Minu juba salvestatud logi avamisel on toimunud tore "ajateisendus" 2059-st on saanud 20:09. Seejuures lubatakse 2059 kenasti sisestada (ja kooloni vms eraldaja olemasolu ei nõuta või vähemalt ei kontrollita). Minul side kellaaega logifailis kirjas ei olnud.
  • Nagu Tarmo juba kirjeldas, on punktiarvestusega lood mädad. Jama on ka juba toimunud võistluse andmete sisestamisega - tundub, et jooksva aasta võistlust ei saa enam tegelikult sisestada.
  • Sidede sisestamisaknas ei saa ridade vahel üles-alla liikuda (st. saab nende viimaste vahel, mis parajasti ekraanile mahuvad).
  • Salvestamine ADIF-failiks ei töötanud, tulemuseks oli ikka EDI fail.
</NURIN>

Tänud "nurinate" eest. Proovisin samasuguseid situatsioone tekitada aga kahjuks, ühtegi kirjeldatud viga ei suutnud fabritseerida. Mõned näited on lisatud pildina juurde. minul tuli 2059 20:59. Adif töötab suurepäraselt. Samuti MixW *.log faili tegemine. ja ka Wordi faili tegemine. Ei ühtegi viga. Küll aga mõned küsimused.
1. Miks kasutasid sisestamisel tabelit aga mitte Entry-t?
2. Kuidas ja kuskohast sa seda adif faili tegid?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Aug 2009, 23:34 
Eemal

Ei tea kas mina olin pühapäeva õhtul omadega nii segamini või mis... Logisid proovisin Logbookist salvestada, nii Save As kui Exporti abil. Siis ei õnnestunud asjad sugugi mitte - kõigi salvestamiste tulemuseks oli .edi fail (isegi kui valisin tüübiks ADI). Loomulikult olin ma tol hetkel "meeldivalt üllatunud". Praegu sain küll ADIF faili kätte ning kellaajad on ka sees olemas. Seega tuleb ilmselt need kaks nurinat tagasi võtta.

Punktiarvestus ei tööta ikkagi - esimene KO38 (ise olin ka samas ruudus) saab endiselt boonusena 500 punkti, hoolimata sellest, et semikoolon on konfifailis vajalikust kohast ära koristatud.

Logimise akna kruttimisel võib olla teoreetiline põhjus Wine's, kuid samas Logbookis on kerimisriba olemas ja ka nooleklahvide abil saab mööda kirjeid üles-alla liikuda.

Kuna mul on 70cm võistlus veel sisestamata (kirjutasin võistluse ajal paberile) - kuidas ma peaksin selle logiga 2009. aastaks alustama? Arvuti kella ma kruttida ei saa.

Miks kirjutasin loginduse otse tabelisse - RTFM jäi tegemata ning kuna tundus, et lahtrisse otse sisestades asi ka üldiselt töötab, siis läksin lihtsama vastupanu teed. Lahtrite vahel liikusin TAB-klahviga. Nüüd sinu näidet vaadates saan aru, kuidas sisestamine Entry väljal töötab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Aug 2009, 07:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Tundub, et punktiarvestuse vead on ainult nendes masinates kus Linux all. LY2CG ütles, et programmis võivad esineda tõrkeid Vistaga töötamisel ja tabeliga sisestamisel. küll aga XP-s peab kõik olema OK. Mul muidugi puhas XP. Annan need läbi Linuxi või wine või kuidas te seda nimetate töötamisel tekkinud probleemid edasi. Ehk on nende vastu ka rohtu.
Mis puudutab paberlogi sisselöömist, siis tuleb Setting - Real Time eest linnuke ära võtta ja sisestamine peaks olema OK.
Kirjuta ta 2010 aasta logisse. Paranda tabelist esimene kuupäev õigeks. Sisselöömisel kasuta Entry-t. Väljade sisestamisel kasuta SPACE klahvi kui rida sees kasuta ENTER-it reavahetuseks. Kui midagi valesti kasuta kustutamiseks Alt-W. Viimase juba kinnitatud rea kustutamiseks kasuta Alt-Y. Alt-Y teiskordne kasutamine toob kustutatud rea tagasi. Kontrolli logi Tools - LogBook. Peale parandamist ära unusta Save.
Logi saatmisel Post Contest. Create logi. Paranda logi pealkirjas 2010 aastaks 2009. E-maili aadressid õigeks. Enne saatmist
SMTP aadress õigeks. Meil peaks sobima mail.neti.ee . Ja peakski kõik olema.
VÕI
Kuupäeva kontrollimisest saab lahti kui avada ... CgLog/Templates/ES-FD144.cgd (võistluse conf. fail) ja kustutada
[CHECKING] - iärel olev rida "Date=yyyy/08/2wke". Sellisel juhul programm kuupäeva ei kontrolli. Ja kirjutab aastaks 2009.

Loodan, et oli abi.
73!

Tegin mõned kohad natuke punaseks. Kuupäeva kontrollimise mahavõtmiseks 432 MHz tuleb avada ... CgLog/Templates/ES-FD432.cgd :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Aug 2009, 11:47 
Eemal

Vaidlen vastu - arvuti, kus mul punktiarvestusega jama oli, jookseb Windows XP peal.

(304WX)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Aug 2009, 12:12 
Eemal
Kasutaja avatar

ES5NHC kirjutas:
Vaidlen vastu - arvuti, kus mul punktiarvestusega jama oli, jookseb Windows XP peal.

Asja uuritakse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Aug 2009, 21:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Seda, et noh jah, oma lokaatorile annab sunnik 500 punga poonust jah !!
Muu värgi üle ei saa nuriseda, käis korralikult, ei jukerdand kordagi. WIN2000 - simply the best !!!
Mingid lokaatori kaardid võiks olla visuaalseks jälgimiseks a´la VUSC4WIN. ( miskipärast sait kinni praegu)
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Aug 2009, 21:56 
Eemal
Kasutaja avatar

es6tx kirjutas:
Seda, et noh jah, oma lokaatorile annab sunnik 500 punga poonust jah !....

Asja näpitakse.
Aga selle visuaalse poole pealt võiks kasutada hoopis DX Atlas-pi. Palju edevam ja lokaatorite viisi ülevaatlikum.

Viimati muutis ES7GN, 15 Aug 2009, 07:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Aug 2009, 07:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis asi see DXMap on ?? Või mõtlesid DX Atlas´t?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Aug 2009, 07:56 
Eemal
Kasutaja avatar

es6tx kirjutas:
Mis asi see DXMap on ?? Või mõtlesid DX Atlas´t?

Oo jeeh DX Atlas muidugi.
Vabandust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Aug 2009, 08:43 
Eemal
Kasutaja avatar

DXAtlas on muidugi paras shaisse ja ei sobi ! Peaks olema proges sees ja toimima reaalajas koos logiga. IMHO :lol:

http://www.ok2kkw.com/programs.htm
Kahjuks ei toeta ES tingimusi :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Aug 2009, 11:09 
Eemal
Kasutaja avatar

es6tx kirjutas:
DXAtlas on muidugi paras shaisse ja ei sobi ! Peaks olema proges sees ja toimima reaalajas koos logiga. IMHO :lol:

Nii kasinad su teadmised siis DXAtlasest ongi :( Oi oi, paha paha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Sept 2009, 14:53 
Eemal

Väike vaade kohast kust võistlust tegin, 23cm ja 70cm. 55mmp

Pilt
Pilt
Pilt

http://www.youtube.com/watch?v=ikbSizXR3vc

Viimati muutis es1lbk*, 08 Sept 2009, 11:20, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Sept 2009, 15:12 
Eemal

Ja paar pildikest ka kohast, kus ma võistlust tegin.

Manused:
Faili kommentaar: Vaade künkale, mille otsast ma tegutsesin, tehtud ~ 100-200 meetri kauguselt.
Foto0823e.jpg
Foto0823e.jpg [ 69.94 KB | Vaadatud 8134 korda ]
Faili kommentaar: 2m setup. Samas kohas sidetasin ka 70 cm võistlusel
Foto0821e.jpg
Foto0821e.jpg [ 147.34 KB | Vaadatud 8134 korda ]

(304WX)
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2009, 19:20 
Eemal

Pisikene ülevaade minu vaatlustingimustest. Naine ütles, et vasemal paistab nagu mingi laev - tegelikult see ongi nõukogude laevaehituse ime, Tõravere observatooriumi 1.5m teleskoobi kuppel. Laual paistavad Yaesu FT-897D ning Asus Eeepc. 4 elemendiga 2 meetri ala DK7ZB antenn on 32mm läbimõõduga plastikust kaabeldustoru otsas, see omakorda Manfrotto fotostatiivil.

Manused:
esuhfvalipaev09.jpg
esuhfvalipaev09.jpg [ 92.81 KB | Vaadatud 8093 korda ]
Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis