HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 21 Aug 2018, 23:12

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 18:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Avalikult leppides on ju see süütu parandus seda läbinähtavam, anyway pole tegu mingi side lisamisega, vaid ühe ühemärgilise kirjavea parandamisega. Side toimumise kohta on mul vähemalt üks tunnistaja, kindlasti kuulis keegi veel. Mingit karikat mina oma väikse tehnikaga ei aja ju ometi, kaifin lihtsalt antennide täiustamist ja nende proovile panemist kord kuus.
Uue yagi pilte siin tiba (4 viimast):
http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... e=album165

Peace!
de ES1MSD
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 18:46 
Eemal
Kasutaja avatar

mul on KO19rf

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 18:51 
Eemal
Kasutaja avatar

nemo kirjutas:
ES1MSD kirjutas:
Milles Teie probleem?
Probleem sai sõbralikult lahendatud ja parandatud logi edastatud eraü'le.

Seda võib kvalifitseerida kokkulepitud sideks... Eks muidugi igaüks näeb nagu tahab, aga enne võiks mõelda ka,kui avalikult parandama hakata - tolle jaoks ehk muid kanaleid sobivamaid...
Sama hea on see, et magan lõug lõunas terve testi aja ja järgmine päev hakkan teiste tuttavate amatööridega ühiselt klappivat logi kokku keerama.Milleks üldse siis tõmmelda teisipäeviti jaama taga?

Vaata kuidas noori lükatakse hobist tagasi, selle asemel, et aidata või juhendada sõimatakse läbi :)
Raadioamatööre on tõesti nii palju peale tulemas, et nii oleks sobilik teha.
Minuteada oli see MSD teine edukas katse osaleda üritusel.

Peace!!!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 20:15 
Eemal
Kasutaja avatar

bob kirjutas:
nemo kirjutas:
ES1MSD kirjutas:
Milles Teie probleem?
Probleem sai sõbralikult lahendatud ja parandatud logi edastatud eraü'le.

Seda võib kvalifitseerida kokkulepitud sideks... Eks muidugi igaüks näeb nagu tahab, aga enne võiks mõelda ka,kui avalikult parandama hakata - tolle jaoks ehk muid kanaleid sobivamaid...
Sama hea on see, et magan lõug lõunas terve testi aja ja järgmine päev hakkan teiste tuttavate amatööridega ühiselt klappivat logi kokku keerama.Milleks üldse siis tõmmelda teisipäeviti jaama taga?

Vaata kuidas noori lükatakse hobist tagasi, selle asemel, et aidata või juhendada sõimatakse läbi :)
Raadioamatööre on tõesti nii palju peale tulemas, et nii oleks sobilik teha.
Minuteada oli see MSD teine edukas katse osaleda üritusel.

Peace!!!!

Kes siin tagasi hobist lööb? Kui ikka kõrvad kehvad, siis las jääda ka logi sellisena. Tavaliselt karjutakse, et vanad annavad halba eeskuju, nüüd siis kipuvad seda noored tegema ja just eriti enda õigustamisega!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 20:47 
Eemal
Kasutaja avatar

nemo kirjutas:
Kes siin tagasi hobist lööb? Kui ikka kõrvad kehvad, siis las jääda ka logi sellisena. Tavaliselt karjutakse, et vanad annavad halba eeskuju, nüüd siis kipuvad seda noored tegema ja just eriti enda õigustamisega!

Feed Your Head - Smoke For Peace!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 21:41 
Eemal
Kasutaja avatar

nemo kirjutas:

Miks peaksin vea sisse jätma? Kuidas annavad noored siis halba eeskuju? Uutelt tegijatelt ei peagi malli võtma ja mõningased möödapanemised nende poolt võiks ju andeks anda..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 22:34 
Eemal

Minu arvates kipub võistluse mõte ähmastuma, kui enne kõigi logi esitanute tulemuste analüüsi ja kokkuvõtet sided õigeks parandada. Mida see mõõduvõtmise tulemus siis lõpuks näitab, kas osalejate aktiivsust interneti/telefoni/... kasutamisel? Raadiovõistlus toimub ju ikkagi eetris ...

Raadiovõistlustel on minu arvates mitu erinevat taset, üks võimalik valik võiks olla selline:
  • lihtsalt side pidamine
  • enda ja tehnika proovilepanek raskesti töötatavate, kuid teadaolevate jaamade kättesaamisel (siia alla lähevad skedid, DX-klastrid jne)
  • enda ja tehnika proovilepanek ilma abivahenditeta - see võiks olla siis tegelike operaatorioskuste näitaja

Seejuures on kõik need suvalised loetletud kolm taset/eesmärki on samavõrd head. AGA, nagu kõigi võistluste puhul, võiks siingi kehtida arusaamine reeglitest ja ka headest tavadest. Ma ei arva, et mitte kõige sobivamat käitumist peaksid algajad eeskujuks võtma - ikka kõrgetele moraalinormidele vastavat.

Võib ju küsida - milleks sellel teemal jahuda? Ühest küljest jah - tegu on aktiivsustestiga, mille eesmärk peaks olema raadioamatööride kuuldavamaks ja aktiivsemaks muutmine. Teisest küljest - tulemuste põhjal jagatakse kohti ja autasusid.

Minu isiklik arvamus: kuna tegu on raadio vahendusel toimuva võistlusega, siis peaks info olema saadud eeskätt raadio vahendusel ning mingite muude meediumide vahendusel teistelt operaatoritelt tulemuste üle kontrollimine ei ole eetiline.

Kui algaja raadioamatöör pani puusse - juhtub, kuid IMHO ei ole suhtumine "ei tohi ütelda, et algaja eksis heade tavade vastu - nii peletame need vähesedki eemale" õige. Kõik need algajad on reeglina toredad ja arusaajad inimesed ning saavad probleemist aru ning järgmine kord sellesse ämbrisse enam ei astu. Minu arvates on viisakas aitamine (ka apsude vältimisel!) vanemate harrastajate poolt ainult positiivne nähtus.

Esimeses lähenduses kõlbaks võistlemise teemadel lugemiseks: http://wiki.contesting.com/index.php/Getting_started_in_contesting. Paraku ma ei tea, kas sarnase sisuga tekste ka eesti keeles lugeda saab.

Kokkuvõtteks - algajad, lööge aktiivsustestidel kaasa! Kui vajate nõu - küsige tuttavatelt või siitsamast foorumist. Kui olete kusagil teadmatusest puusse pannud - õppige kogemusest. Aga eeskätt õppige võistlustega oma varustust tundma ja saage üha paremateks operaatoriteks. :-)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul 2010, 22:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Oih, kus alles keerutas mu väike näpuviga alles keeristormi üles. :oops:
Veast sain aru, reeglitega olen selles aspektis täpsemat tutvust teinud nind asja ka peakohtunikuga läbi arutanud.
Tuleval korral olen targem, mõningate (vaid) kaagutajate kriitika mind hobist eemale ei peleta - on viimane lihtsalt liiga põnev minu jaoks! :wink:

Muide, mis tehnikat teised kasutavad ka? Võistluse ajal eetris pärida ei jõua, aga teistega jagada ikkagi võiks.

Parimat,
Mart
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Juul 2010, 08:31 
Eemal

:)
Ma rändan ka mööda puid ja põõsaid. rig ft-100, hea väike,aga nõrk :)
üks kirves(käsivõti), üks kent twinpaddle, ja siis veel 2 twinpaddlet made by ES1TM*
70cm on antenniks WY7023 (23el wimo)
2m- 14el 10m poomil
1,2GHz - 44el wimo

värsked plaanid ja uudised.
es1lbk - skype
zvn olan -facebook

es1lbk
Homsest
ES1TI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Juul 2010, 08:46 
Eemal

ES1MSD kirjutas:
mõningate (vaid) kaagutajate kriitika mind hobist eemale ei peleta - on viimane lihtsalt liiga põnev minu jaoks! :wink: 73!

Mart, _väga_ õige mõte! Selles vaidluses olen ma raudpolt sinu poolt (olgugi et pole ULL-l ühtegi piiksu teinud).
Uusi inimesi tuleb toetada, mitte neid sarkasmiga tagasi peksta.

Usun et meie kõigi ühine eesmärk on hobi laiem kandepind.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Juul 2010, 14:49 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

No minu arusaama kohaselt see ikkagi ei lähe.

Juhendis on kirjas nii:

6.1. Võistluste ajal vahetavad osavõtjad side käigus võistlusraporti, mille moodustavad:
RS(T) + kuuekohaline WWL-ruudu tähis.

7.2. Arvestuslikuks võistlussideks loetakse sellist kahepoolset sidet võistluste ajal, kui
mõlemad korrespondendid on vastastikku saatnud, vastu võtnud ja aruandesse kandnud
teineteise kutsungid ning täielikud võistlusraportid.
Korrespondentide poolt aruannetesse
märgitud sideajad ei tohi teineteisest erineda rohkem kui 10 minutit.

Praegusel juhul korrektset kahepoolset raportit ei vahetatud, seega antud side selles võistluses arvesse ei saa minna .

Ja seda ei maksa põdeda, praktiliselt kõigil läheb mõni side ikka maha. Pole meist keegi ideaalse kõrvaga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Juul 2010, 15:55 
Eemal
Kasutaja avatar

es3at kirjutas:
No minu arusaama kohaselt see ikkagi ei lähe.

Juhendis on kirjas nii:

6.1. Võistluste ajal vahetavad osavõtjad side käigus võistlusraporti, mille moodustavad:
RS(T) + kuuekohaline WWL-ruudu tähis.

7.2. Arvestuslikuks võistlussideks loetakse sellist kahepoolset sidet võistluste ajal, kui
mõlemad korrespondendid on vastastikku saatnud, vastu võtnud ja aruandesse kandnud
teineteise kutsungid ning täielikud võistlusraportid.
Korrespondentide poolt aruannetesse
märgitud sideajad ei tohi teineteisest erineda rohkem kui 10 minutit.

Praegusel juhul korrektset kahepoolset raportit ei vahetatud, seega antud side selles võistluses arvesse ei saa minna .

Ja seda ei maksa põdeda, praktiliselt kõigil läheb mõni side ikka maha. Pole meist keegi ideaalse kõrvaga.

Juhendis on veel kirjas
12.2 Otsuse teeb kohtunike kogu ja see on lõplik.
Järgmise aasta juhendisse tuleks lisada punkt
12.3 Ülejäänud auditooriumil ei ole mõtet ärrituda.

73! Arne, ES7GN

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Juul 2010, 17:00 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:
Järgmise aasta juhendisse tuleks lisada punkt
12.3 Ülejäänud auditooriumil ei ole mõtet ärrituda.

73! Arne, ES7GN

Et silm kinni pigistada ja vakka olla?
Reeglitest on puudu siiski punkt, mis reguleeriks nii logi avalikustamist kui ka hilisemat parandamist kokkuleppelisel teel - siin toimunut võib nimetada selleks.
See on selge, et 100% välistada ei saa hilisemat parandamist - alati on kellegil kellegi kontaktnumbrid/skyped jms, tehakse pärast testi omavahelised logiparandused ikka ja seejärel logi teele saadetakse parandatud kujul juba.
Küsimus on rohkem ka aususes: kui punkte ja auhindu ei jagataks, siis vast poleks ka logi ebatäpsus probleemi ehk tekitand ja tähelepanu koos parandusvihjetega juhitud sellele.

Seda võib võtta huumorina rohkem, paluks mitte solvuda - peske kõrvu, kuulake hoolega ja ei maksa iga vea pärast silmi punnitada ja taga haletseda saamata jäävaid punkte

Nagu miljon krooni oleks mängus :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Juul 2010, 18:35 
Eemal

nemo kirjutas:
Nagu miljon krooni oleks mängus :lol:

Just täpselt Nemo! Hästi öeldud. Teeme seda ju fun-i, mitte mingite auhindade pärast.
Ärge nii pöördesse minge kui uutel vendadel algul pusimist on ;)

Sest kunagi kui meie muru altpoolt vaatame, siis need tänased uued vennad on ainukesed kes eesti raadioelu edasi viivad.
Oleks rumal nad praegu ära peletada.

PS - mul on muidugi lihtne siin targutada, ilma et omal ULL pill oleks. Kui varsti ise teie võistlustel osalema hakkan, siis võibolla olen veel kriitilisem :)

Aga seniks - head levi ja rohkem vennaarmastust. Eriti hobivendade vastu ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Juul 2010, 20:34 
Eemal
Kasutaja avatar

nemo kirjutas:
.............Et silm kinni pigistada ja vakka olla?..............

Vat siinkohal ei saa ma aru. Kas sul on mingeid kahtlusi kohtunike kogu otsuse (otsuste) suhtes? Kui nii, siis lase tulla.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10