Taas tänud, Evo! Loodan, et need minu 2 skeemikest siia teemale ikka sobivad?
Seda teist saatjat sai hakatud kokku tinutama juba 1973.a. Vahemerel laeva raadiorufis, kus aega oli palju, aga raadiodetaile mitte eriti. Siis saigi vanad C sokliga lambid au sisse tõstetud.
Kui kodumaile jõudsin 1974.a. sügisel, hakkasin seda saatjat kohe uuesti kokku tinutama ja sain skeemi sama hästi tööle, nagu laevalgi katsetatult. Kuna vene kvartse oli suur hunnik, saigi sagedused nende baasil paika pandud.
Suure saladuskatte all avaldan, et selle saatjaga sai tollal ka pärast külakino kohalikku raadiodiskot tehtud 75m lühilainel, mida siis kohalikud külapoisid VEF-idest oma tüdrukutele mängisid. Katsetatud sai ka kesklaine kõrgemas sagedusega otsas, et ka Selga transistorraadiotega kuulata oli võimalik. 10m lainealal sai hiljem pruudivennaga üle soo juttu aetud

Patud siis üles tunnistatud, mõni sõna ka skeemist.
Kuna vastastakt lõppaste 2-st harmoonilist ei kiirga ja 3-s on juba väga nõrk, siis selle skeemi järgi saatja töötas peaaegu ilma harmooniliste kiirgusetta, eelastmed töötavad A reziimis ja samuti väga väheste harmoonilistega.
Häälestus vist siinsele seltskonnale taas probleemiks poleks. CW-reziim siis 2kom potega paika, et võti korralikult töötaks.
AM-CW rez.ümberlüliti oli minul galettlülitiga tehtud. Süsimikrofon ja vastuvõtja telefonikapsel olid ühelt vene raadiojaamalt UROZAI, selle trubka küljes oli ka tangent.
See raadiosaatja peaks mu isakodus kusagil lakas alles olema ..kui nüüd väimees vanametalli pole viinud..?
73!